Hamilelik Takibi

Kadın Doğum

Hamilelik Takibi

Hamilelik dönemi kadın hayatının en önemli ve özel süreçlerinin başında gelmektedir. Aslında hamilelik bir hastalık veya sağlık problemi değildir. Son derece fizyolojik olan bu dönemde yapılacak takiplerin, anne adayını strese sokacak şekilde yönetilmesi yerine, anne ve babayı bu güzel sürecin sonuna hazırlanması şekilde planlanması daha doğru olacaktır.

ALLE Jinekoloji Ekibi için hamilelik takibi yalnızca ultrason takibinden ibaret değildir. Bu dönemde anne adayı hem bedensel, hem de ruhsal olarak değişiklikler yaşamaktadır. Anne adayı beslenmesinden, giyinmesine kadar her yönden değişen yeni bedenine adapte olmaya çalışır.

ALLE Jinekoloji Ekibi hamilelik takibi konusunda hem bilimsel ve profesyonel destek sağlamaktadır, hem de çifti tüm yönleriyle aile olmaya hazırlamaktadır. Ayrıca anne adaylarımız sosyal hayatlarında yaşayabilecekleri sıkıntıları, sorunları tartışabilecekleri “ALLE Anne Kulübü” sayesinde, bir araya gelerek konuşur ve uzmanlardan destek alabilir.

Hamilelik takibi dört boyutlu ultrasonografi cihazları ve ALLE uzmanlığıyla uluslararası standartlarda gerçekleştirilir. Down sendromu taramaları ve anne kanında kromozom tanı testi dahil olmak üzere tüm hamilelik testleri laboratuvarlarımızda yapılabilmektedir. Ayrıntılı ultrason taraması, amniyosentez, koryon villüs biyopsisi ve yüksek riskli hamilelik takipleri de ALLE bünyesinde güvenle uygulanmaktadır.

ALLE Jinekoloji Ekibi tarafından takip edilen anne adaylarımızın doğumları tüm beklentilerini karşılayacak şekilde, anlaşmalı hastanelerde ekibimizce yaptırılır. Anne adaylarımız hastaneye yattıkları andan itibaren hem hekimleri tarafından, hem de doğuma refakat edecek ebeleri tarafından yakın takibe alınır; böylece kendilerini yalnız hissetmeden, doğumu güvenle beklerler.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

« Geri Dön